Leonid Fedun - eier av FC "Spartak" og visepresident i OAO "LUKOIL"

Forretnings

Fedun Leonid Arnoldovich - berømt russisk forretningsmann. Spartak FC eier og visepresident for LUKOIL. I denne artikkelen vil vi beskrive en kort biografi av en gründer.

barndom

Leonid Fedun (bilder av en forretningsmann er presentert iartikkel) ble født i Kiev i 1956. Guttenes far, Arnold Antonovich, var en militær lege. Leonids barndom gikk i byen Leninsk (moderne Baikonur). De ble sendt til sin fars tjeneste. Snart ledet Arnold Antonovich avdelingen på sykehuset ved Baikonurs kosmodrom. Der Fedun-familien bodde, var det et kontrollpunktssystem (sjekkpunkter). I en stramt hemmelighet lærte Leonids far ikke å snakke om å jobbe utenfor tjenesten. Han fortalte ikke engang sin sønn noe, men fra barndommen lærte han gutten å stive disiplin, som det burde være i enhver militær familie. I fremtiden bidro dette til Fedun mye i å bygge en karriere hos LUKOIL. Nøyaktig utførelse av ordrer, engasjement for selskapets interesser, ble pedantikk lagt i hans karakter. I barndommen så Leonid ofte på missilstarter. Hans vei til makt og økonomiske høyder var like rask.

Leonid Fedun

Studie og arbeid

Med hensyn til yrket besluttet Leonid Fedun å gå forFaders fotspor, som gjør en militær karriere. I 1977 avsluttet en ung mann fra skolen oppkalt etter MI. Nedelina (Rostov-til-Don). Og da gikk han inn i assistenten ved Dzerzhinsky-akademiet.

Etter å forsvare sin avhandlingFilosofi Leonid i flere år lærte statsvitenskap og politisk økonomi. Fedun var også interessert i historien. I tillegg til den allsidige kunnskapen hadde den unge mannen gode oratoriske evner. Leonid Fedun var alltid på jobb, snakket i publikum før foreningens aktivister, arbeidere, skolebarn og studenter.

I 1987 ble den fremtidige forretningsmann utsendt tilKogalym (bosetning av oljemenn). Der skulle Fedun gi noen forelesninger til lokale arbeidere. På en av dem møtte Leonid Vagit Alekperov, som på den tiden led Kogalymneftegaz. Han tilbød en modellhøyttaler en jobb hos sitt firma.

Leonid Fedun biografi

Livet til "Spartacus"

Leonid Fedun hadde utmerket analytiskevner. De er veldig nyttige for ham på den nye arbeidsplassen. Leonid var i stand til objektivt og objektivt å vurdere praktisk talt enhver situasjon, alt fra problemer i personellavdelingen til et bestemt foretak, til vanskeligheter i gjensidig oppgjør mellom oljeselskaper over hele landet.

I 1990 ble Vagit Alekperov nestledergass- og oljeindustrien i Sovjetunionen. Leonid Arnoldovich gikk med ham til Moskva. I 1991 ble LUKOIL bekymringen grunnlagt. På den tiden var dette selskapet fortsatt formelt underordnet departementet for gass og olje. Samtidig åpnet helten i denne artikkelen sitt firma. "Olje Konsulent" Feduna begynte å betjene industriens nye interesser. Men Leonid Arnoldovich var ambisiøs og ønsket å utvikle seg videre. Ved den første muligheten gikk den unge lederen inn i Higher School of Business and Privatization. Der studerte han dypt en slik retning som "Securities". 1994 - tiden da Leonid Fedun ble LUKOILs visepresident. Kone til en forretningsmann er for tiden medeier i selskapet, og styret er ledet av Valery Graifer.

Leonid Fedun foto

Kjøper en klubb

I 2003 kjøpte Leonid Fedun FC Spartak. Den kontrollerende innsatsen ble solgt til ham Andrei Chervichenko (tidligere klubbpresident). I Russlands mest tittelteam investerte Fedun ikke bare personlige midler. Forretningsmannen tiltrådte store sponsorer til dette. Og det brakte resultater. Et år senere nådde klubbens budsjett 40 millioner dollar. De mottatte midlene tok "Spartak" ut av en dyp krise. Ikke bare problemer med økonomisk støtte til trenere og idrettsutøvere ble løst, men også forutsetninger ble skapt for dannelsen av en effektiv fotballstruktur på grunnlag av klubben.

I slutten av 2005 tok FC Spartak andreplassen i rangeringen av det russiske mesterskapet. Dermed har laget oppnådd retten til å kvalifisere seg til Champions League.

I 2006 begynte bygging av stadion i Tushino"Åpning - Arena". Idrettsanlegget besto av 45 000 seter. Åpningsspillet fant sted tidlig i september 2014. Helden i denne artikkelen eier fortsatt FC Spartak.

Leonid Fedun kone

Personlig liv og familie

Leonid Fedun, hvis biografi presenteresover, gift. Kona til entreprenørnavnet er Marina. Sammen med sin mann, administrerer hun LUKOIL-selskapet. Son Anton leder London Ampersand Hotel. Datter Catherine bor i hovedstaden i England og jobber i PR-byrået "Bacchus". Hun er gift med Johan Geraskin (leder av Spartak FC).

kapital

Feduns personlige formue er $ 7,1 milliarder. I 2011 tok han 23 plass i rangeringen av 200 rikeste gründere av Russland, kompilert av publikasjonen "Forbes". Leonid Arnoldovich kritiserte listen. Første gang en forretningsmann slo ham i 2004. Selv da sa Fedun Vedomosti korrespondent at ikke alle aksjer av selskaper er hans eiendom. Ofte tilhører verdipapirene helt forskjellige personer, og forretningsmannen selv styrer dem bare nominelt.

Kommentarer (0)
Legg til en kommentar