I innlegget kan jeg ha sex? Spousal intimitet under fasting

Åndelig utvikling

I innlegget om det er mulig å ha sex? Dette spørsmålet gjelder mange familier, spesielt de unge og de som nylig har begynt å observere kirkelov. De fleste troende vil selvsagt svare negativt. Familier, der grunnlaget for den ortodokse kristendommen har blitt observert i flere generasjoner, har en entydig mening om dette problemet. I mellomtiden er ikke alt så enkelt her ...

Hva synes folk?

Hvis du gjennomfører en undersøkelse blant moderne folk om temaet "Er sex mulig i et innlegg?", Meningene vil være veldig forskjellige. Noen vil si at det er umulig å kategorisk. andre tro at det er mulig, men bare ektepar. Noen mener at formaliseringen av relasjoner i registret er nok. Og noen vil forby bare fri kjærlighet, som generelt betraktes som en forferdelig synd i ortodoksi. Likevel er mange forsiktige med å ha sex under fasting. Hvor vokser røttene til disse troene, og hvordan er de forårsaket?

i innlegget om du kan ha sex

Essensen av å faste i ortodoksi

Så, et av de viktigste spørsmålene som ble spurttroende i posten: "Er det mulig å ha sex?" Hver kanon i enhver religion er ikke tatt fra taket. Betydning og formål er nødvendigvis til stede i alt. I den ortodokse kristendommen betyr fasting den tid da det er nødvendig å rense sjelen fra syndige tanker, og hengive seg i den mest ascetiske livsstilen. Utelukket noen fettstoffer: kjøtt, fisk, etc. Alkohol, sigaretter er også forbudt. Vel, selvfølgelig, kjødelige forhold. Det antas at ved å avvise alt dette, gjør en person et offer til Gud, tenker om det evige, gjør hans ånd mer åndelig. Og fysiske behov tvert imot legger han på samme nivå som dyr, som ikke har sjel, men som også er dømt til evig liv. Bare evigheten er forberedt på slike åndelige vesener i form av helvete.

Bibelen sier at mengden av mange menneskerførte til døden, men avholdenhet truer ikke noe dårlig. Videre løfter den mannen over den fysiske verden, gjør ham sterkere, bringer ham nærmere Gud. Derfor, hvis du lurer på om det er mulig å ha sex, er svaret fra dette synspunkt ett: det er umulig. La oss ta en nærmere titt på denne situasjonen.

du kan ha sex i innlegget

Avskedige ord fra hellige

Generelt sett, hvis vi snakker omå ha sex i posten eller ikke, her er det verdt å referere til den opprinnelige kilden, nemlig til apostelen Paulus 'forskrifter. Han oppfordret ektefellene til ikke å vike seg bort fra fysisk nærhet til hverandre og gjøre unntak unntatt for fasting og bønnens skyld. Men! Ved gjensidig avtale. Og så vær sammen igjen, for ikke å gi Satan en grunn til fristelse.

Med andre ord ga helgen det gode til ekteskapetkjærlighet, men uformell kommunikasjon betraktet Satans bevegelser. Og slik at det ikke var noe ønske om å hengi seg til dem, oppfordret han ektefellene til forsiktighet i avholdenhet, slik at det virkelig var for sjelens gode og ikke å skade. Det vil si at han ikke satte opp noen stive rammer. Herfra kan vi konkludere med at du kan ha sex i innlegget, men bare hvis en av ektefellen ikke kan avstå i lang tid. For eksempel, hvis mannen virkelig vil, skal kona ikke nekte ham, slik at han ikke blir utsatt for fristelser og syndet på siden.

innlegg kan du ha sex

Andre hellige ekkede apostelen Paulus. For eksempel sa St. Dionysius av Alexandria, som bodde i det fjerde århundre e.Kr., at folk som var gift var dommere selv og selvstendig skulle avgjøre nødvendigheten og varigheten av avholdenhet. Men Timothy of Alexandria, som generelt støtter St. Paul, la til at det ville være fint for ektefellen å holde seg til en seksuell rask i helgene - på lørdag og søndag. Fordi disse er dagene da liturgi holdes i templer. Her kan vi konkludere med at dersom det er svært vanskelig, er det mulig at kjønn i posten er mulig, men det er nødvendig å begrense oss selv, i hvert fall under liturgier og hellige helligdager. Den ortodokse verden kjenner ikke til noen andre kanoniske ord fra de hellige.

sjonglering

Selvfølgelig prøver alle troende å beholdereligiøse kanoner i posten. "Er det mulig å ha sex på dette tidspunktet?" - de er interessert Religion er for avhengig av mannen. Dessverre forkynner høyt åndelige mennesker med rene tanker ikke alltid det ... Og enda ofte fanatikere kler i sine robes. Og så snu de alt på hovedet. I samlingene, publisert, spesielt av russiske religiøse figurer, ser det ut til at det i et innlegg er umulig å ha kjønn kategorisk. Og på vanlige dager ble forbudet mot ekteskapelig intimitet pålagt mandag, onsdager og fredager ifølge dem. Pluss liturgisk helg. Totalt viste det seg at sex var tillatt bare to ganger i uken. Selv om kirkens kanoner ikke krever dette i det hele tatt, ...

er det mulig å ha sex i innlegget

I tillegg misbruker prester ofte dereskraft, forstyrrer grovt i sosialpersoners personlige liv. I russisk ortodoksis historie har det vært tilfeller da prestene arrangert en virkelig skygge av menigheten, og ønsket å fastslå om folk holder seg til restriksjoner i intimt liv eller ikke.

Det finnes slike prester i dag. Når de lytter til parishioners bekjennelse, fordømmer de kraftig de som har "gjort feil", gir instruksjoner og tildeler ektefeller en streng straff i form av avholdenhet. Dermed bringer noen ganger uenighet i familier og ødelegger dem til og med.

Om slike altfor iverfulle ministre mer enn en gangsnakket høyere presteskap under katedraler. Det indikerte til prestene at det var uakseptabelt å tvinge eller hengi menigheten til kyskhet mot deres vilje. Og anbefales å være spesielt forsiktig når du snakker om familielivet. Men fra tid til annen finner fanatikere overalt.

Meninger av prester

Selvfølgelig, hvis du spør en streng prest: "Er det mulig å ha sex i posten?" - da, mest sannsynlig, vil han svare negativt. Bare en intelligent kirkeminister, i motsetning til en fanatisk, vil ikke insistere på det for mye. Hans svar vil være noe slikt: "Det er uønsket, men hvis kjødet ditt er svakt, så kan du, men prøv å avstå så mye som du kan bære." Folk i dette århundret er svake i sine lidenskaper. De hellige fedre vil ikke pålegge seg meget strenge forbud, slik at folk ikke vil vende seg bort fra kirken i det hele tatt og observere kanonene så mye som de kan.

ha sex mens du faster
Ifølge presten Savvino Storozhevskykloster, utføre sivil oppgaver under lånet er strengt forbudt. Tross alt, kaller Jesus i disse dager for å bekjempe lidenskaper og dårlige vaner for å bli kvitt syndige tanker og handlinger. Hvis denne oppførelsen blir gitt vanskelig, bør du vende seg til bekjennelse og omvendelse, som gir styrke og styrke. Det viktigste er ikke å tillate avslapping og ikke å gi inn i fristelser, støtte deg selv med bønn.

Erkebiskop Ilya - Novgorod hersker -Han sa at det er spesielt viktig å avstå fra påskeugen, så vel som Passion og Fedorov (den første). Forresten, selv de mest tolerante prestene anbefaler ektefeller å ekskludere seksuell intimitet i hvert fall under Holy Week, hvis det ikke er mulig å holde tilbake gjennom hele innlegget.

Dommen av leger og psykologer

Og hva sier folk om avholdenhet, langt frareligion? Hva er vitenskapens stilling i denne saken? Leger av kropp og sjel, det vil si psykologer og leger, selvfølgelig, pålegger ikke sexforbud under fasting. Men de ser ikke noe skadelig i avholdenhet, hvis det ikke er for lenge. Etter deres mening er det enda en fordel i dette, etter en viss pause blir de seksuelle opplevelsene mer akutte og gir mye mer glede til ektefellene.

Hva med de andre?

Hvor mange religioner, så mange meninger. Hver har sine egne dogmer, forbud og begrensninger. En av de strengeste er islam. Så må jeg si at muslimene i denne saken ikke er veldig kategorisk disponert. Islam forbyder ikke seksuelt liv under ramazan (nesten det samme som for den ortodokse fort). Men! Tillatelsen gjelder bare de syke, nomader og personer som midlertidig har bosatt seg i et fremmed land. De kan ha sex mens de faste, og alle andre må vente.

du kan ha sex mens du faster

Ortodokse unntak

Men ortodoksi - spesielt moderne - er det ikkeet slikt dyr. Det er tilfeller da ektefeller møttes etter en lang separasjon, og de møtte bare på stillingen. For eksempel kom en soldat hjem for en uke, eller en sjømann kom tilbake fra en lang reise, og en måned senere var han på vei igjen. Det ville være grusomt å kreve avholdenhet fra dem og, ifølge Paulus 'lære, til og med syndige. Spesielt hvis det er en ny avgang foran. I slike tilfeller lukker den ortodokse kirken øynene til dogmer og gir det grønne lyset til fysisk kjærlighet.

Det viktige punktet er gjensidighet

Det skjer i familien en av ektefellenekirker, men den andre er ikke. Eller bare noen sterkere i ånd, og noen - svakere. Og da, mens den første er fastende rasende (inkludert seksuelt), gjør den andre opp for underskuddet på siden. Fra den ortodokse kirkens synspunkt er denne situasjonen enda mer syndig enn kjødelige forhold mellom ektefeller under fasting. Og hvis du ikke er sikker på partneren din, tviler du på hans festning, det er bedre å ikke praktisere abstinens i det hele tatt, men å gå til "sult" gradvis: gjennom samtaler, bønner og tilståelser.

i innlegget kan ikke ha sex

Personlig bekjenner vil svare

Så du kan eller kan ikke ha sex i løpet avLent? Visse konklusjoner vil gjøre denne artikkelen. Men i verden er det ikke og kan ikke være noe entydig, kategorisk. En person må være fleksibel, hør på sin sjel ...

Og også hver familie er et rent individuelt tilfelle. Og omstendighetene er forskjellige. Derfor sa den klokeste apostelen Paulus at avholdenhet bør være med gjensidig samtykke fra ektefellene.

Hvis de to kommer til en slags beslutning ikkeDet er mulig, presten vil hjelpe. Bare slå ikke et slikt intimt spørsmål til en utenforstående far. Du kan stole på en confessor som lenge har ledet en familie, er klar over problemene og omstendighetene i ektefellens liv, og vil være i stand til å spørre et rimelig, riktig svar for dette tilfellet. Eller heller, ikke engang et svar, men råd. Som vil spare spousal kjærlighet og redd fra synd.

Kommentarer (0)
Legg til en kommentar