En verge er ... En verge som har rettigheter og plikter

Loven

En verge er en person somOrdensloven mottok retten til å representere en uførbar persons interesser. Dette konseptet er preget av en rettsavgjørelse, samt vilkår for uførhet, som alder, mental eller fysisk helse. Vaktens rettigheter er regulert både etter familielov og ved lovmyndighetens handlinger.

verge er

Generelle bestemmelser i familierett

Foresatte er en person som er ansvarligfor en annen person. Følgelig, etter oppkjøpet av en bestemt status, oppnår en person en rekke nye rettigheter og forpliktelser, ikke bare i forhold til sin person, men også til den som er under vaktforhold. Samtidig, når en person forsøker på seg en oppdatert liste over rettigheter og forpliktelser, mister foreldrene til barnet eller andre ansvarlige i fortiden disse rettighetene. Øyeblikket av tap av juridisk status bestemmes av tidspunktet for oppkjøpet av andre personer.

Juridisk status, utbetalinger til vaktmester, samt andre saker er bestemt av sivilrett, som omfatter grenen av familielov.

Foresatte er juridiske representanterhans menighet. Følgelig gir de overlatte kreftene ham mulighet til å tale for forsvar for rettigheter og legitime interesser til en mindreårig. En spesiell tillatelse sertifisert av en notarius er ikke påkrevd, slik det kreves i sivilprosedyren i Russland.

rettighetshaver

Bistand i utøvelsen av rettigheter

Foresattens hovedfunksjon er å gideres avdelinger bistår i gjennomføringen av rettigheter og plikter. I tillegg beskytter de en inkompetent person, hennes tilstand, eiendom og andre verdisaker fra ulovlig innblanding av tredjeparter. Ofte er det tilfeller der vergen forhindret selvmildeling, samt handlinger rettet mot selvdestruksjon av menigheten i menigheten.

Lovgiveren kansellerer ikke virkningen av vaktens rettigheter og plikter i forbindelse med avdelingenes oppdagelse:

 • I en medisinsk organisasjon (pasientbehandling).
 • På steder med frihetsberøvelse eller fengsel.
 • I forbindelse med opplæringen.
  betalinger til verge

Om juridisk status

Foreldre, verge og forvaltere har lignende rettigheter og forpliktelser med hensyn til vaktmestere:

 • Hovedansvaret for ovennevnte personer erbryr seg om tilstanden til avdelingene, deres vedlikehold, som uttrykkes i levering av mat, klær, ly og passende levekår.
 • Gir omsorg og behandling, om nødvendig, felles besøk til sosiale og medisinske organisasjoner.
 • Ta vare på barnets oppdragelse,sikrer sin mentale, åndelige og moralske utvikling. Vaktmesteren eller forvalteren har frihet til selvstendig å velge utdanningsmetoder med hensyn til barnets syn, samt på grunnlag av anbefalinger fra de aktuelle statlige og kommunale organer.
 • Gi vilkår for barnet å utføreansvar for grunnleggende generell opplæring. En verge er en person som kan utøve myndighet i valg av en utdanningsinstitusjon med hensyn til barns oppfatning, hvis det er en.
 • Vis nødvendig omsorg for barnets helse. Foresatte av funksjonshemmede bør så langt som mulig ta seg av sin fysiske utvikling, samt vaktmesteren til den mindreårige.
 • Det er forpliktet til å kontrollere, regulere og rette barnets kommunikasjon, dersom det er tvil om den positive effekten på den mislykkede personen.
 • Represent og beskyt avdelingenes interesser.

Disse kreftene er regulert av Art. 36 av borgerloven. Ved utøvelsen av sine krefter må personen ta hensyn til at alle handlinger må være rettet mot å beskytte og beskytte interessene til den som er under vakt.

verge av en funksjonshemmet person

Hvor uten plikter?

På linje med ovennevnte rettigheter er visse autoriserte personer bundet av autoriserte personer. Foresatte skal oppfylle følgende plikter:

 1. Å søke uavhengig av statlige og kommunale myndigheter om alle utbetalinger på grunn av avdelingen.
 2. Å handle i retten som en representant og forsvarer for å skaffe seg alimoni som er nødvendig for vedlikehold av en uføre.
 3. Ta de nødvendige tiltak for å beskytteeiendomsretten til menigheten, hans verdier. I en domstol for å gjenvinne eiendom fra ulovlig besittelse fra personer, å fremlegge krav om anerkjennelse av eierskapsretten til en uføret person.
 4. Gjennomføre plikt til omsorgeiendomsretten, for å forhindre tap, verdifall og så videre. Hvis det er mulig å tjene penger, for å bidra til mottak av eiendomsinntekt.
 5. Å erklære krav om erstatning for fysisk og moralsk skade som ble forårsaket av menigheten.
 6. Søk på medisinske institusjoner for å kjøpe tjenester til avdelingen for en uføre.
 7. Stå opp for boligrettigheter ved innleveringhandling for utkastelse av ugunstige leietakere som ikke har rett til å bo i et boligområde. I tillegg er en verne en person som er autorisert til å sende inn en søknad om opphold for de uføre.
 8. Påfør de kompetente myndighetene med en erklæring som angir brudd på andres rettigheter.
  foresatte ansiktet

Forbudte Trustees

Vaktmesteren har brede rettigheter og ansvar. Foresatte i dette tilfellet gir en rekke bestemte forbud. Vekteren har således ikke rett til:

 • Lag avtaler med menigheten. En uførbar person som har oppnådd juridisk status på foreskrevet måte, har ikke rett til å ta juridisk signifikante handlinger. Følgelig er en slik transaksjon enkelt ugyldiggjort. Unntaket til generell regel er bare bestemmelsene om donasjon eller gratuitous bruk.
 • Forstyrre kommunikasjonen av barnet med sine virkelige foreldre, hvis en slik rett ikke begrenser retten og ikke skader barnets interesser.
 • Å tilbringe eiendommer, verdisaker og penger i avdelingene for personlige formål.
 • Å inngå en avtale, lån på vegne av hans avdeling.
  vernevernskap

Eiendomsrettigheter

Vekteren kan godt fungere som en fullstendig deltaker i eiendomsforbindelser for hans avdeling. Men samtidig er det forbudt for ham:

 1. Avslutt en kontrakt for bruk av eiendom. I dette tilfellet har verken ikke rett til å undertegne dette dokumentet på vegne av menigheten eller utføre disse handlingene dersom bruksperioden overstiger 5 år.
 2. Unntaket til det første forbudet er overføringeneiendom i en periode på mer enn 5 år ved oppnåelse av tillatelse fra veileder og forvaltningsmyndigheter, som ble mottatt på forhånd. Å gjøre en slik transaksjon er mulig på betingelse av å motta inntekt til fordel for menigheten.
 3. Den autoriserte personen har ikke rett til å foreta transaksjonerknyttet til levering av eiendommer til leie, leie eller fri bruk, dersom den spesielle tillatelsen fra verne- og forvaltningsmyndighetene ikke ble mottatt for disse handlingene.

Det er verdt å merke seg at tillatelsen til verne- og forvaltningsorganer må oppnås under alle omstendigheter hvis det er fare for en nedgang i den uhensynlige persons eiendom.

Foreldrevernets foresatte

Hva er foresatte eller forvaltere berettiget til?

 • Å kreve barnets tilbakebetaling på grunnlag av en rettsavgjørelse fra personer som med vilje holder ham i besittelse.
 • Bidra med midler til kontoen på hans avdeling.

Individuelle handlinger

I nærvær av spesielle livsforhold,veiledning og foresatte organer har rett til å indikere forbud mot visse handlinger for verge. Det vanligste eksemplet er forbudet mot å endre beboelsens hjemsted. Basert på personens individuelle egenskaper kan vergen være forbudt og andre handlinger.

Om sanksjoner

Hver person, som tar seg av en verge eller forvalter, legger et bestemt ansvar på skuldrene:

 1. Hver verge er ansvarlig for alle transaksjoner som er gjort på vegne av menigheten i løpet av hans plikter.
 2. Trustees og trustees er ansvarlig for den skade som ble forårsaket av menigheten gjennom deres feil.

Ved feilaktig utførelse av vergeTilordnet oppgaver knyttet til eiendomsrett, er han forpliktet til å betale den skaden som er forårsaket. Slike handlinger inkluderer skade, feilaktig lagring av eiendom, samt avfall og sløsing med verdisaker til andre formål. I tilfelle en uoverensstemmende situasjon, sender de relevante myndighetene en handling, i henhold til hvilken kravet stilles.

For alle handlinger (passivitet) er vaktmestere og forvaltere ansvarlige i henhold til lovene i Russland.

Kommentarer (0)
Legg til en kommentar